Jak opanować strach przed angielskim?

 

Chciałabyś się nauczyć języka obcego, ale na samą myśl na twoim czole pojawia się pot? Jeżeli tak, z pewnością cierpisz na syndrom niedowartościowania. Odczuwasz lęk przed kompromitacją i wolisz nie podejmować ryzyka, niż „kaleczyć” nowy język. Jeżeli się z nami zgadzasz, kontynuuj czytanie tego artykułu, a dowiesz się jak pokonać strach przed angielskim.

Dlaczego się boimy?

W każdym z nas jest naturalna obawa przed mówieniem w innym języku. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, chyba że już od najmłodszych lat, w naszym życiu była obecna szkoła języków obcych Poznań. Dzięki niej, mogliśmy stopniowo oswajać się z akcentem, brzmieniem i znaczeniem słów oraz prawidłową wymową. Jeżeli nie miałaś okazji, aby w takich kursach uczestniczyć, wszystko przed tobą.

Jak przestać się bać?

Pierwszym krokiem jest oswojenie się z tym co angielskie. Najlepszym sposobem jest oglądanie filmów anglojęzycznych bez lektora, a z samymi napisami. Pozwoli ci to rozumieć słowa, czytając napisy na dole ekranu. Następnie czytaj również serwisy internetowe napisane po angielsku.

Umacnianie wiedzy

Jednak tym co sprawi, że poczujesz się jak ryba w wodzie ze swoim angielskim, jest szkoła języków obcych Poznań. Jeżeli pracują tam wybitni fachowcy, nie będą mieć problemu z rozpoznaniem twoich problemów i znalezieniem dla nich środków zapobiegawczych.

Dodaj komentarz